Az autonómia szó jelentését többféleképpen magyarázzák:
önállóság, függetlenség, önkormányzás, öntörvényűség,
mélyebb jelentése jogokat és kötelezettségeket is takar.
„Nem azért szeret az Isten, mert értékesek vagyunk.
Hanem azért vagyunk értékesek,
mert az ISTEN SZERET!”
Írta Nagy Gábor
2014. január 22.
Isten szeretete talán abban nyilvánul meg a leginkább felfogható módon, hogy számunkra megadja az ingyen kegyelem ajándékát.
Azaz, a szabad akaratot.
Ez a lélek számára akár azt is biztosítja, hogy elkülönüljön tudatával a létezése forrásától. Azonban mindig csak a tudatával tud elkülönülni, hogy aztán egyszer belefáradva az elkülönülés tapasztalatába, újra az Egység felé induljon ismét, a tudatossága emelésével.
Azonban a Szívében mindvégig ott élt a kapcsolata és az Egysége, a létezése forrásával, Istennel.
Az elkülönülésünk tudatát kihasználva, jó ideje tart bennünket rabszolgaságban -manipulációival, meséivel- egy erő. Ez a mese azonban csak azok számára jelent valóságot, akik még alszanak. A felébredt tudatú lelkek ráébrednek a mese voltára, és a mesélő szándékára.
Ha felébredünk, végre meglátjuk, hogy az elkülönülésünk tudata csak káprázat. Az ingyen kegyelem egy olyan Isteni alapkő, amelyet a mindenkori mesélők sem korlátozhatnak. Csak addig, amíg elhiszed nekik. Hivatkoznak persze törvényre, alkotmányra és egyéb korlátra, karámra.
Az ingyen kegyelem attól még a Tiéd! És hogy végképp el ne veszítsd, - és ne ess vissza az álomba, vagy kómába, - a Teremtő itt hagyta a fizikaiságban is a számodra. Úgy hívják, hogy autonómia.
Még, az alaptörvényben is, az első helyen rögzítik. Ezt hívják az ember alapvető jogának. Tehát Isten Szeretetének kiindulási ténye jogi nyelven megfogalmazva:
a Te alapvető, személyes jogod az autonómia.
Ennek tükrében felírom újra az eredeti idézetet:
Nem azért szeret az Isten,
mert értékesek vagyunk.
Hanem azért vagyunk értékesek,
Hanem azért vagyunk értékesek,
mert tudjuk és használjuk,
a Tőle kapott autonómiánkat!
Nagy Gábor
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése